Як поповнити організм малюка вітамінами в зимово-весняний період?

У зимово-весняний період скорочується асортимент овочів та фруктів, немає свіжих ягід та зелені, а збережені овочі та плоди значно збіднені вітамінами в процесі їх зберігання.
Наприклад, такий продукт харчування як картопля містить дуже мало вітаміну С. Вже у грудні зміст його зменшується наполовину. А також вітамін С губиться під час приготування картоплі.
Важливим джерелом вітаміну С в зимовий час є капуста. Високої якості, свіжа, білокачанна капуста містить стільки ж вітаміну, скільки апельсини та лимони.
На відміну від картоплі, капуста зберігає вітаміни майже без зниження протягом 6-7 місяців. В зимово-весняний період необхідно давати дітям салат зі свіжої або квашеної капусти.
Правильно заквашена капуста з розсолом зберігає 70-80% вітаміну С.
З самої ранньої весни, як тільки з’явиться зелена цибуля, дітям необхідно давати її постійно під час будь-якого прийому страв. Взимку цибулю можна вирощувати вдома на підвіконні. Зелена цибуля містить вітамін С, каротин, вітамін В.
Вона дуже багата солями калію, заліза та перевищує всі овочі та фрукти по кількості кальцію. Зелена цибуля – важливий компонент багатьох салатів.
Багата вітаміном С чорна смородина та шипшина. Їх необхідно заготовляти на зиму.
Чорна смородина, перетерта з цукром, містить приблизно 80-100 мг вітаміну С. Дві чайні ложки забезпечать 80% денної потреби дитині від 3 до 6 років. Ця кількість смородини достатня для приготування склянки смачного напою, який краще давати дитині два рази на день до основного харчування, якби про вітамінізувати весь прийом страв.
Відвари з шипшини в зимово-весняний період повинні обов’язково включатись в раціон дитячого харчування. Плоди шипшини багаті залізом. Стакан відвару з шипшини з 20 грам плодів поповнює вітамінний склад і збагачує його залізом (32% добової потреби).
Цінним джерелом вітаміну С є цитрусові – апельсини, грейпфрути, лимони і мандарини.
Вітамін С добре зберігається в них до весни. У всіх цих продуктах міститься і вітамін Р (рутин) , який підвищує засвоюваність вітаміну С.
Соки, безперечно дуже корисні для дітей. Вони містять органічні кислоти, глюкозу, фруктозу, цукрозу, мінеральні солі та мікроелементи. Проте вони не можуть бути основним джерелом вітаміну С.
Соки дітям давати треба, але одночасно треба потурбуватись і про другі джерела вітаміну С.
Певні труднощі в зимово–весняний період виникають і в забезпеченні дитячого організму вітаміном А.
В молоці, сметані, вершковому маслі та жовтку яйця в зимовий період цього вітаміну мало.
Реальним джерелом каротину взимку є морква. В червоній морквині міститься до 9 мг каротину. Тому в зимовий період морква повинна бути щоденним продуктом для дитини.
Ранньою весною багато вітаміну С і А містить кропива, яку можна використовувати для салатів та супів.
Багата вітаміном А і печінка. Найвищий вміст вітаміну А в яловичій печінці. 10-15 грамів печінки в день покривають добову потребу в цьому вітаміні. Вітамін А володіє властивістю накопичуватись в організмі «про запас». Тому страва зі 100 грам печінки навіть раз на тиждень дає можливість поповнювати його дефіцит, що дуже важливо для послаблених та часто хворіючих дітей.
Крім вітаміну А в печінці багато вітаміну В, заліза, фосфору і високий вміст повноцінних білків. Краще готувати оладки – вони ніжніші і м’якіші ніж печінка, яка приготовлена кусками, і діти їдять їх більш охоче.
Можна також приготувати паштет, але його необхідно запекти і зберігати в холодильнику не більше 12 годин.
Кiлькiсть переглядiв: 286