Організація харчування.

/Files/images/harchuvannya/haccp.jpg

На виконання ст. 20, 21 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.10.2012 № 590 «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)» із змінами, з метою забезпечення безпеки харчової продукції, продуктів харчування та ефективного функціонування системи НАССР у закладі дошкільної освіти з 20.09.2019 року введено в дію постійно діючі процедури, засновані на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)

/Files/images/novosti/2020-21/Здорове харчування_тар.jpg

Міністерство охорони здоров’я разом із Центром громадського здоров’я та експертами-дієтологами презентували національні рекомендації зі здорового харчування та визначили найважливіші групи продуктів, які повинні входити до щоденного раціону людини.
У рамках заходу експерти назвали перелік необхідних організму продуктів та рекомендований розмір порцій, розроблених на основі найкращих практик провідних країн світу та офіційно схвалених МОЗ України та Центром громадського здоров’я МОЗ України.
До складу рекомендованих продуктів увійшли сезонні овочі та фрукти, звичні та доступні молочні та кисломолочні продукти, різні види риби та м’яса. За структурою – це сім рекомендацій щодо здорового харчування дорослих і дітей старше 2 років, які допоможуть скласти власний збалансований раціон із корисних харчових продуктів і напоїв.

Здоров’я дітей неможливо забезпечити без раціонального харчування, яке є необхідною умовою їх гармонійного росту, фізичного і нервово-психічного розвитку, стійкістю до дії інфекцій та інших несприятливих чинників навколишнього середовища. Харчування в нашому ЗДО триразове, все готується безпосередньо у нас в дитячому закладі. Для правильної обробки продуктів і збереження в них необхідних дитині поживних речовин в закладі освіти створені всі необхідні умови: харчоблок закладу відповідає всім санітарним і гігієнічним вимогам зберігання та приготування. Наші кухарі, медична сестра і комірник своєчасно проходять гігієнічне навчання.

/Files/images/menyu/4обед.jpg
/Files/images/novosti/2019/DSC_8904.JPG
/Files/images/novosti/2019/DSC_8933.JPG /Files/images/novosti/2019/DSC_8971.JPG
/Files/images/novosti/2019/DSC_8922.JPG /Files/images/novosti/2019/DSC_9016.JPG

Вартість харчування дітей у ЗДО у 2022 році становить:

Відповідно до рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 24.11.2021 року 928 "Про організацію харчування учнів та вихованців закладів освіти м.Харкова у 2022 році" вартість харчування дітей у ЗДО становить:

- вікова група від 1-го до 3-х років 35,00 грн. (із розрахунку:14,00 грн. - бюджетні кошти та 21,00 грн. - батьківська плата).

- вікова група від 3-х до 6-ти (7-ми) років - 40 рн. (із розрахунку 16,00 бюджетні кошти та 24,00 батьківська плата)

Пільги на харчування:

- Діти учасників антитеррористичної операції (операції об`єднаних сил)

На підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 667 від 21.11.2002 р. пільгами на харчування користуються наступні категорії дітей:

- Діти з малозабезпечених сімей;

- Діти-сироти ( під опікою);-

- Діти з багатодітних сімей;

- Діти-інваліди

- Діти, що мають статус внутрішньо-переміщеної особи

Для оформлення пільги на харчування необхідно надати наступні документи:

Діти з малозабезпечених сімей (безкоштовне харчування):

- Довідка з Управління праці та соціального захисту населення (оригінал) - 1 шт. (поновлюється 1 раз у півроку)
- Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.
- Довідка про склад сім`ї - 1 шт.
- Заява батьків

Діти-сироти (під опікою) (безкоштовне харчування):

- Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.
- Ксерокопія рішення суду про опікунство - 1 шт.
- Довідка про склад сім`ї
- Заява батьків

Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років) (оплата за харчування 50 %):

- Ксерокопія свідоцтв про народження всіх дітей - по 1 шт.
- Ксерокопія посвідчення багатодітної сім`ї - 1 шт.
- Довідка про склад сім`ї
- Заява батьків

Діти учасників бойових дій в АТО:

- Довідка про участь особи в АТО (копія);
- посвідчення учасника бойових дій (копія);
- свідоцтво про народження дитини (копія);

Діти-інваліди:

- посвідчення про інвалідність (копія);
-свідоцтво про народження дитини (копія)
- Довідка про склад сім`ї (копія)
- Заява батьків

Діти, що мають статус внутрішньо переміщеної особи:

- Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, (видається в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Індустріального району ХМР) (копія);
- Свідоцтво про народження дитини (копія);
- Заява батьків.

Діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів:

- Рішення щодо присвоєння статусу дитини, яка постраждала від воєнних дій та військових конфліктів (звертатися до служби у справах дітей);
- Свідоцтво про народження (копія);